Ubezpieczenia domów i mieszkań są jednymi z najczęściej kupowanych i znanych ubezpieczeń majątkowych, gdyż niejednokrotnie chronią dorobek całego naszego życia.
Zalanie, pożar, przepięcie czy kradzież nie są rzadkością. Z odpowiednim ubezpieczeniem mieszkania lub domu nie musimy się martwić. Odszkodowanie pozwoli nam przywrócić majątek do stanu w jakim był przed wystąpieniem szkody. Jako doradcy z wieloletnim doświadczeniem wiemy, co się liczy przy wyborze ubezpieczenia: niska składka, kompleksowy zakres ochrony oraz szybka i spełniająca oczekiwania wypłata odszkodowania.

Wszechstronne i kompleksowe ubezpieczenie wszystkich składników majątku jest gwarancją poczucia bezpieczeństwa i spokoju na długie lata.

Polisy mogą chronić zarówno mury, jak i mienie ruchome będące naszą własnością. Ubezpieczając stałe elementy chronimy wszystko to, co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i jest na stałe przytwierdzone, m.in.: podłogi, okładziny ścienne, zabudowane meble, okna, drzwi, instalacje wodno-kanalizacyjne, grzewcze, itp. Z kolei ruchomości domowe to nasza własność, którą w każdym momencie możemy przenieść, np. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, czy rzeczy osobiste. Kolejnym ważnym elementem jest OC, które chroni domowników od skutków finansowych szkód wyrządzonych innym np.(odpowiedzialność za zniszczenia wyrządzone przez nasze zwierzęta domowe, dzieci, straty związane z brakiem dopełnienia obowiązku odśnieżenia chodnika, spadający z dachu sopel itp.).

Jeżeli chcemy, aby nasza polisa chroniła cały majątek, powinna obejmować :

Dom/lokal mieszkalny + stałe elementy + ruchomości domowe + OC = pełna ochrona przedmiotu ubezpieczenia

Ubezpieczenia domu i mieszkania oferują nam także szeroką gamę innych przedmiotów, które możemy objąć ochroną. Są to m.in. wszystkie budowle, które znajdują się wokół naszego domu, np. chodniki, ogrodzenie, korty tenisowe, altanki, itp., pomieszczenia gospodarcze, garaże, czy ogrodzenia.

Ubezpieczenie przeznaczone jest dla osób które są właścicielami, lub najemcami lokali lub budynków mieszkalnych. Szeroki zakres ubezpieczenia pozwoli ekspertom dobrać najlepszą ofertę nawet dla najbardziej wymagających klientów.